Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 PIERWSZAKI JUŻ BARDZO TĘSKNIĄ ZA SZKOŁĄ, SWOJĄ KLASĄ?. ALE W DOMU NIE PRÓŻNUJĄ2020-05-17  

Zdalne nauczanie już każdego zmęczyło. Dzieci i rodzice muszą być bardzo zorganizowani, aby wykonywać pracę zawodową, codzienne obowiązki domowe i nauczanie swoich dzieci. Część rodziców w mojej klasie pracuje zawodowo, a część pozostaje w domu, ale muszę stwierdzić, że wszyscy na równo starają się rzetelnie wykonywać zadania związane z nauką szkolną. Muszę ich pochwalić za to i za ich zgodą prezentuję zdjęcia z pracy domowej moich uczniów. Zaliczają czytanie, pisanie, piosenki, ale oczywiście najbardziej uczniowie lubią działać i wykonywać eksperymenty.

Oto działalność plastyczna i techniczna - wykonanie wielkanocnych zwierzaków oraz zaprojektowanie dowolnego muzeum. Pomysły przerosły moje oczekiwania.

Galerie:
muzeum i... zwierzaki

Tematyka ekologiczna zachęciła uczniów do przeprowadzenia eksperymentu polegającego na zakopaniu na swoim ogródku różnego rodzaju śmieci i odpadków kuchennych. Uczeń musiał spisać swoje śmieci, aby po miesiącu, gdy będzie odkopywał, sprawdzić, co się rozłożyło w ziemi, a co tam pozostało.

Galeria - eksperyment

W czasie rozmów z uczniami pytałam, gdzie znajduje się najwięcej śmieci w naszej okolicy, a oni odpowiadali, że w lasach i w rowach. Następne zadanie z plastyki było związane z tym, co widzieli podczas spacerów w lesie. Uczniowie z wielkim realizmem przedstawili zaśmiecone lasy.

Galeria - lasy

Zajęcia komputerowe też są regularnie zaliczane. W szkole były rysunki w programie Paint, a teraz czas na poznanie programu do pisania czyli ćwiczenia w programie Word. Wcześniej uczniowie poznali rodzaje zdań: oznajmujące, pytające i rozkazujące. Kolejne zadanie to napisanie zdań o lesie i ochronie przyrody.

Galeria - Word

Matematyka bywa trudna, ale układanie kompozycji w kształcie latających maszyn z figur geometrycznych rozwinęło wyobraźnię moich uczniów.

Galeria - figury

Oczywiście dbamy o sprawność fizyczną i z wielkim zaangażowaniem ćwiczymy skoki, biegi oraz pokonujemy tor przeszkód, który uczniowie sami wymyślili i zbudowali.

Galeria - tor

Po takich zajęciach ruchowych z apetytem zjada się kanapki. Niestety najpierw trzeba je samodzielnie przygotować, ale pierwszaki i to zadanie wykonały wyśmienicie. Nadesłane filmiki pokazywały nie tylko przygotowanie kanapki, ale niektórzy opowiadali o tym, co robią z takim wdziękiem, jak Robert Makłowicz. Obejrzyjcie zdjęcia, aż apetyt rośnie na widok tych kolorowych kanapek.

Galeria - kanapki

Czekam na Was w naszej klasie. Może wkrótce się spotkamy?

Elżbieta Wita               

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 5184772      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia