Zdalne nauczanie już każdego zmęczyło. Dzieci i rodzice muszą być bardzo zorganizowani, aby wykonywać pracę zawodową, codzienne obowiązki domowe i nauczanie swoich dzieci. Część rodziców w mojej klasie pracuje zawodowo, a część pozostaje w domu, ale muszę stwierdzić, że wszyscy na równo starają się rzetelnie wykonywać zadania związane z nauką szkolną. Muszę ich pochwalić za to i za ich zgodą prezentuję zdjęcia z pracy domowej moich uczniów. Zaliczają czytanie, pisanie, piosenki, ale oczywiście najbardziej uczniowie lubią działać i wykonywać eksperymenty.
Oto działalność plastyczna i techniczna - wykonanie wielkanocnych zwierzaków oraz zaprojektowanie dowolnego muzeum. Pomysły przerosły moje oczekiwania.
Galerie:
muzeum i... zwierzaki
Tematyka ekologiczna zachęciła uczniów do przeprowadzenia eksperymentu polegającego na zakopaniu na swoim ogródku różnego rodzaju śmieci i odpadków kuchennych. Uczeń musiał spisać swoje śmieci, aby po miesiącu, gdy będzie odkopywał, sprawdzić, co się rozłożyło w ziemi, a co tam pozostało.
Galeria - eksperyment
W czasie rozmów z uczniami pytałam, gdzie znajduje się najwięcej śmieci w naszej okolicy, a oni odpowiadali, że w lasach i w rowach. Następne zadanie z plastyki było związane z tym, co widzieli podczas spacerów w lesie. Uczniowie z wielkim realizmem przedstawili zaśmiecone lasy.
Galeria - lasy
Zajęcia komputerowe też są regularnie zaliczane. W szkole były rysunki w programie Paint, a teraz czas na poznanie programu do pisania czyli ćwiczenia w programie Word. Wcześniej uczniowie poznali rodzaje zdań: oznajmujące, pytające i rozkazujące. Kolejne zadanie to napisanie zdań o lesie i ochronie przyrody.
Galeria - Word
Matematyka bywa trudna, ale układanie kompozycji w kształcie latających maszyn z figur geometrycznych rozwinęło wyobraźnię moich uczniów.
Galeria - figury
Oczywiście dbamy o sprawność fizyczną i z wielkim zaangażowaniem ćwiczymy skoki, biegi oraz pokonujemy tor przeszkód, który uczniowie sami wymyślili i zbudowali.
Galeria - tor
Po takich zajęciach ruchowych z apetytem zjada się kanapki. Niestety najpierw trzeba je samodzielnie przygotować, ale pierwszaki i to zadanie wykonały wyśmienicie. Nadesłane filmiki pokazywały nie tylko przygotowanie kanapki, ale niektórzy opowiadali o tym, co robią z takim wdziękiem, jak Robert Makłowicz. Obejrzyjcie zdjęcia, aż apetyt rośnie na widok tych kolorowych kanapek.
Galeria - kanapki
Czekam na Was w naszej klasie. Może wkrótce się spotkamy?
Elżbieta Wita
|