Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 NAWIGACJA W KRYZYSIE - DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE ONLINE2020-06-09  

W maju, uczniowie klas VIII wraz z wychowawcami brali udział w zajęciach online z zakresu ogólnopolskiej interwencji profilaktycznej pod nazwą: Akcja Nawigacja ? chroń siebie, wspieraj innych, zainicjowanej przez zespół specjalistów Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej oraz środowisko trenerów programu Archipelag Skarbów.

        Podstawowym celem interwencji profilaktycznej było wsparcie psychiczne młodzieży i pomoc w odnajdywaniu sposobów radzenia sobie z trudnymi emocjami i z życiem w czasie epidemii i kwarantanny. Drugim celem oddziaływania było wsparcie dorosłych (rodziców, nauczycieli) w pełnieniu funkcji wychowawczej i profilaktycznej w nowych, nieznanych im wcześniej realiach. Warunki kwarantanny sprawiły, że szczególnie ważnym zadaniem profilaktyków jest realizacja działań, które sprzyjają wzajemnemu zrozumieniu pomiędzy młodzieżą, rodzicami i nauczycielami, budują solidarność wobec niezależnego od wszystkich kryzysu i wskazują konkretne sposoby wzajemnej pomocy w przeżywaniu tego trudnego czasu.

Uczniowie zostali zapoznani ze sposobami radzenia sobie podczas burz i kryzysów!

Oto najważniejsze przykłady:

1.    Akceptuj swoje uczucia.

2.    Panuj nad tym co robisz.

3.    Bądź czujny/bądź czujna.

4.    Odpuść sobie i innym.

5.    Odkrywaj źródła wsparcia.

6.    Patrz daleko.

7.    Szukaj tego co dobre.

8.    Buduj z tego co masz.

9.    Wyjdź naprzeciw.

pedagog Anna Kruk               

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 5184802      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia