Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> KLASY GIMNAZJUM
         IMIENINY:
 Lekkoatletyka2018-04-13
    12.04.2018r. uczniowie z naszego gimnazjum pojechali na Mistrzostwa Powiatowe w Lekkoatletyce. Zawody odbyły się na wolsztyńskim stadionie, który przerastał tłumami młodych sportowców.

Na początku wystartowali nasi kulomioci - Wiktoria Walczybok, Miłosz Zdanowicz i Patryk Michalak. Dzielnie walczyli, ale nie udało im się zająć żadnego miejsca na podium. Było to dla nich ogromne wyzwanie, bo kulomiotów na stadionie było bardzo dużo, więc i tak, wielkie brawa dla nich!
   W tym samym czasie rozpoczęły się także konkurencje skok w dal i skok wzwyż. W skoku w dal udział wzięli Kacper Skorupka, Nikodem Woga, Wiktoria Kozłowska i Paulina Bzyl. Od wygranej dzieliło ich kilka centymetrów, niestety nikt nie zajął miejsca na podium. Ale należą im się gratulacje, bo skaczących było również bardzo dużo. W skoku wzwyż udział wzięli Cezary Górny i Karolina Czernicka, która zajęła III miejsce i zdobyła miejsce na podium, gratulacje.
   Rzut oszczepem był konkurencją, w której wzięli udział Mateusz Rutkowski i Izabela Papież. Mateusz wyrzucił sobie I miejsce, a Iza II. Należą im się wielkie brawa, bo rzut oszczepem to bardzo trudna konkurencja. Liczy się technika i siła. Naszym zawodnikom nie zabrakło niczego. Gratulacje.
   Następnie rozpoczęły się konkurencje biegowe. Jako pierwsi wystartowali biegający na 100m. Karolina Fajfer, Emilia Wójcik i Weronika Koczorowska zmierzyły się z biegaczkami z innych szkół. Emilii udało sie zająć III miejsce. Niestety reszta nie zajęła żadnego miejsca, ale w konkurencji chłopaków, nasz gimnazjalista - Paweł Zając - zajął I miejsce. Trenerzy śmiali się, że nazwisko zobowiązuje. W konkurencji na 300m wystartowali Hubert Antkowiak i Nikola Domagała. Nikola zajęła III miejsce na podium. W wyścigu na 600m udział wzięła Agnieszka Kurasińska. Biegła bardzo dzielnie, udało jej się zająć II miejsce. Najdłuższym dystansem był bieg na 1000m, czyli na kilometr. Z naszej szkoły wystartowali Jakub Malicki i Bartosz Adam. Nie wywalczyli miejsca na podium, ale biegli do ostatniego tchu i udało im się pokonać cały dystans. Gratulujemy wszystkim biegaczom.
   Ostatnią konkurencją były biegi sztafetowe. Najpierw ruszyły dziewczyny, Karolina Fajfer, Izabela Papież, Emilia Wójcik i Weronika Koczorowska. Do miejsca na podium zabrakło im jednej sekundy, ale dały z siebie wszystko, więc możemy być z nich dumni. Natomiast w konkurencji chłopców nasi uczniowie - Paweł Zając, Łukasz Tomiak, Cezary Górny i Kacper Skorupka - zajęli I miejsce. Należą im się ogromne gratulacje.

Możemy być dumni z uczniów, ale również z trenerów, Pani Barbary Kuczyk i Pana Dariusza Mindaka. To dzięki nim niektórzy nasi uczniowie zajęli tak wysokie miejsca. Dziękujemy.