Strona główna -> K E R i I -> Aktualności
         IMIENINY:

 Strona:  1  
 WCZASY W MIELNIE2019-09-20  

Podobno seniorzy są osobami, które nic już nie muszą, ale za to wszystko mogą?! A skoro już się w życiu napracowali, teraz powinni wypoczywać. Więc Zarząd Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Mochach zorganizował im wycieczkę nad morze - do MIELNA...

CZYTAJ DALEJ »
 A w sercach ciągle maj...2011-11-20  

Do miłej i ważnej dla mocheńskich seniorów uroczystości doszło z okazji Dnia Seniora w mocheńskiej sali wiejskiej w listopadowy wieczór...

CZYTAJ DALEJ »
 Nasze panie wybrały się na... Safari2009-08-01  

W sobotę 1 sierpnia 2009 roku, nasze panie z KGW pojechały wraz ze swoimi rodzinami i znajomymi do ZOO Safari w Świerkowinie.

Rano, kilkanaście minut po siódmej była zbiórka koło przystanku PKS, gdzie zamówiony autokar przyjechał po podróżników.

W czasie całej podróży panowała miła atmosfera. Wszyscy mieli dobry humor i nie mogli się doczekać, kiedy w końcu dojadą na miejsce, a zwłaszcza dzieci. Jednak zaraz po przyjeździe uczestnicy wycieczki z autokaru oglądali zwierzęta z różnych zakątków świata, które biegały swobodnie po terenie Zoo i żyły ze sobą w zgodzie. Zwiedzili cztery sektory: Ameryka Południowa, Afryka, Mongolia i Azja. W pierwszym sektorze (Ameryka Południowa) można było zobaczyć między innymi: lamy, osły domowe, strusie Nandu; w drugim sektorze (sawanny afrykańskiej) zobaczyli: zebry, matusie, antylopy Elandy - największe na świece, antylopy Defassa; w części mongolskiej były: dzikie osły – Kułany, wielbłądy, zaś w czwartym sektorze: antylopy Garna, antylopy Blesbok oraz bydło stepowe. Przez sektory przejeżdżali dwa razy, aby każdy mógł dokładnie je obejrzeć i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Następnym punktem podróży było piesze zwiedzanie zoo. Widzieli żółwie, surykatkę, pieski preriowe, małpy, psy dingo, sowę śnieżną i wiele innych zwierząt, ale chyba najbardziej do gustu przypadło dzieciom dziecięce zoo, gdzie były owce, alpaki i kozy. Można było wejść do ich ogrodzenia, pogłaskać, wziąć na ręce, a nawet nakarmić zakupioną wcześniej karmą. Dzieci miały przy tym dużo zabawy, niejedna koza ubrudziła im ubranie.

Następnie do obiadu podróżnicy mieli wolny czas. Jedni poszli do kawiarni, inni na plac zabaw, gdzie chętnie korzystali z 8 karuzel.

W miłej i sympatycznej atmosferze czas tak szybko upłynął, że uczestnicy wycieczki nie spostrzegli, że już pora powrotu do domu. Rozbawione i zmęczone dzieci przysnęły w autokarze. Wszyscy zadowoleni i szczęśliwi bezpiecznie dotarli do domu.

Uczestnicy wycieczki miło wspominają chwile spędzone w Zoo Safari i już zastanawiają się nad trasą następnego wyjazdu.

CZYTAJ DALEJ »
 10 - lecie KERii2009-01-18  
Nasze Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów obchodziło już dziesięciolecie swojego istnienia.
CZYTAJ DALEJ »
 Emeryci też lubią się bawić ?2008-12-06  
Nasi emeryci i renciści mieli swoje święto. Tego wieczoru przy poczęstunku i tańcu miło spędzili czas.
CZYTAJ DALEJ »
 Dzień Seniora2007-11-18  
I w tym roku nie mogło zabraknąć corocznego święta dla seniorów.
CZYTAJ DALEJ »
 29 października 2006- wyjazd do kina2006-11-04  
Pojechaliśmy do kina na piękny film- Karol - papież, który pozostał człowiekiem
CZYTAJ DALEJ »
 Dzień seniora:)2006-10-08  
Nasi seniorzy spotkali się z okazji swojego święta w sali wiejskiej. Były pączki, miłe rozmowy... i program artystyczny przygotowany przez uczniów:)
CZYTAJ DALEJ »
  Zdjęcia z FESTYNU ŚWIĘTOJAŃSKIEGO ;) 2006-04-21  
I kto by pomyślał, że to emeryci?...
CZYTAJ DALEJ »
 liczba odwiedzin: 5184770      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia